piątek, 18 września 2015

ActiveLASH L'biotica

Witam wszystkich odwiedzających!

Myśl o założeniu bloga, towarzyszyła mi już od pewnego czasu. Zawsze pojawiało się pytanie - o czym pisać? W końcu zdecydowałam, że połączę kierunek studiów, który skończyłam, czyli kosmetologię, z zainteresowaniami i z blogiem.

Poprzez bloga chciałabym dzielić się z Wami głownie moimi doświadczeniami związanymi z użytkowaniem kosmetyków, wiedzą na temat kosmetyków i zabiegów kosmetycznych, która nabyłam w czasie studiów. Jest to początkowy zarys, tego co chciałabym zawrzeć w treści mojej strony, ale z biegiem czasu pojawią się pewnie nowe tematy, które chciałabym poruszyć.

Na początku chciałabym Wam pokazać mój zakup sprzed około 2 tygodni. Jest to serum stymulujące wzrost rzęs ActivLASH firmy L'biotica. Już dawno temu 'modne' było stosowanie tego typu specyfiku, lecz ja dopiero teraz odważyłam się go spróbować. Promocyjna cena i dobre opinie wśród stosujących tę odżywkę, a także mało skomplikowany skład, zachęciły mnie do zakupu.
W składzie serum znajduje się:
-Aqua - woda
-Hydroxyetyloceluloza - opowiada za konsystencję serum. Stabilizuje emulsję, czyli pilnuje, aby składniki nie rozwarstwiały się, a także przedłuża trwałość kosmetyku.
-Pantenol - ma działanie przeciwzapalne, łagodzące, a także przyśpiesza proces regeneracji włosów.
-Bimatoprost - prostamid uzyskiwany syntetycznie. Naśladuje działanie występujących naturalnie w organizmie człowieka substancji regulujących ciśnienie wewnątrzgałkowe w oku. Stosowany jest w kroplach do oczu dla osób cierpiących na jaskrę. Jednym z działań nieporządanych jest nadmierny wzrost rzęs, i to właśnie dlatego substancja ta tak często i chętnie jest używana przez producentów w preparatach przyśpieszających porost rzęs. Niestety posiada też działania, które są niezbyt dobre dla naszego zdrowia... Należą do nich między innymi - przekrwienie spojówek, świąd, alergie, pogorszenie ostrości widzenia, bóle itd.
-Arginina - aktywuje wzrost rzęs i przedłuża ich okres wzrostu.
-Keratyna hydrolizowana - uzupełnia niedobór składników budulcowych a także zwiększa elastyczność, sprężystość i gęstość włosów.
-Kwas mlekowy -  ma działanie nawilżające i zmiękczające skórę, dzięki czemu substancje aktywne mogą szybciej wnikać wgłąb skóry.
Bardzo mile zaskoczyło mnie wewnętrzne opakowanie serum.

Jak widać producent zadbał o elegancki wygląd swojego produktu. Na pewno zachęca do zakupu i daje wrażenie wysokiej jakości towaru.Aplikacja? Typowy pędzelek typu 'eyeliner' dzięki któremu łatwo rozprowadzimy serum na powiece górnej przy linii rzęs.

Serum stosuje już około 2 tygodni. Niestety nie zrobiłam zdjęcia rzęs przed rozpoczęciem stosowania specyfiku... Bardzo tego żałuję, ponieważ miałabym porównanie. Ale mogę Wam powiedzieć, że już powoli zaczynam zauważać małe zmiany, Rzęsy zdają się być dłuższe i gęstsze... Na spektakularny efekt muszę jeszcze trochę poczekać, i mam nadzieję, że nie będę żałować  :-)

Pozdrawiam.

1 komentarz:

  1. Piękne opakowanie :) ciekawe serum, od jakiegoś czasu też zastanawiam się nad czymś do rzęs, ale boję się trochę podrażnienia spojówek.
    Zapraszam do siebie ;)
    http://k24-7.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń